sobota, 17 września 2016

Ceremonia wiązania dłoni, świeca jedności, ceremonia sypania piasku

Każdy ślub humanistyczny jest dla nas inny, wyjątkowy. Za każdym razem spotykamy się z nową historią poznania, Waszymi różnymi charakterami, pragnieniami i marzeniami. Jednak jest taki moment, który dla Was wszystkich jest równie ważny - to moment złożenia sobie przysięgi małżeńskiej podczas ślubu humanistycznego. Czasem decydujecie się na bardziej tradycyjne i oficjalne wyznanie miłości. Innym razem, ściskacie nerwowo kartki, na których jeszcze noc wcześniej spisywaliście swoje myśli i to wszystko, co chcecie przysiąc najważniejszej dla was osobie. Bez wątpienia, każdy z tych momentów jest wzruszający. Dla Was, dla Gości i dla nas też. :)

Chcemy, aby ten moment stał się jeszcze bardziej szczególny. Przygotowaliśmy dla Was trzy obrzędy, które swoje korzenie mają w odmiennych kulturach.

Ceremonia wiązania dłoni (Handfasting ceremony)

Obrzęd ten powstał w kulturach pogańskich, był szczególnie kultywowany przez celtyckie plemiona. Pierwotnie, ceremonia ta miała podobne znaczenie jak współczesne zaręczyny. Para decydowała się na wspólne życie przez rok i jeden dzień. Miała to być próba dla ich związku. Obecnie, symbol ten jest wykorzystywany podczas ceremonii zaślubin.

Przygotowujemy dla naszych Par szarfę z wyhaftowanymi imionami i datą ślubu. W trakcie składania przysięgi zakochani wiążą sobie dłonie, dodatkowo podkreślając, że od tej pory stanowią jedność.

autorskie dekoracje - Ślub Humanistyczny Joanny Humerczyk

Świeca jedności (Unity candle)

Jest to całkiem nowa tradycja, szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych. Para Młoda (lub reprezentanci obu rodzin) najpierw zapala dwie osobne świece, a następnie, za ich pomocą, wspólnie rozpala płomień dużej świecy. Pod koniec ceremonii, ogień może zostać przekazany wszystkim Gościom. Jest to symbol nie tylko połączenia się dwóch niezależnych osób, ale także otwarcia się na wszystkich, którzy przeżywają ten najważniejszy moment z Parą Młodą. Dzięki przekazaniu płomienia stają się uczestnikami rozpoczęcia nowego etapu w życiu zakochanych.
Ceremonia sypania piasku (Blending of the sands)

Obrzęd ten symbolizuje połączenie się dwóch odmiennych charakterów, które od tego momentu stają się nie do rozdzielenia. Panna Młoda i Pan Młody przesypują piasek o różnych kolorach z dwóch naczyń do jednego, co stanowi nie tylko piękny symbol, ale także staje się dekoracją, która może stać się częścią wystroju sali weselnej, a później - wspólnego domu.Wszystkie zaprezentowane akcesoria zostały przygotowane przez nas - to nasze autorskie dekoracje. Decydując się na ceremonię prowadzoną przez Ślub Humanistyczny, otrzymujecie możliwość wyboru którejś z opcji. Staramy się, aby wszystkie detale były jak najlepiej dopracowane i stanowiły piękną pamiątkę tego wyjątkowego dla Was Dnia!
1 komentarz: