Przeszukując strony internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sens zawierania ślubu humanistycznego, możemy natknąć się na wiele zbieżnych opinii dotyczących tego ceremoniału.
W Polsce ślub humanistyczny jest alternatywą dla ślubu kościelnego lub konkordatowego. Zawierają go pary, które pragną wspólnie żyć, lecz nie potrzebują do pełni szczęścia dokumentu Urzędu Stanu Cywilnego oraz błogosławieństwa Kościoła.
Społeczeństwo oczekuje od dwojga żyjących ze sobą ludzi deklaracji o wzajemnym uczuciu i chęci wspólnego życia, lecz nie zawsze idzie to w parze z wolą samych zakochanych. Dla niektórych perspektywa organizacji skomplikowanego ceremoniału oraz wielomiesięcznych przygotowań jest zdecydowanie zniechęcająca. Mimo to, gdzieś w głowie pary kołacze się pomysł wyznania miłości przed rodziną i przyjaciółmi… Wtedy idealnym rozwiązaniem zdaje się być ślub humanistyczny.
Ślub humanistyczny jest zatem deklaracją dwojga kochających się ludzi, którzy pragną wspólnie iść przez życie. Para wyznaje podobne wartości moralne i otacza drugiego człowieka szacunkiem, co gwarantuje spokój i stabilność zawieranego związku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz